Ters ozmoz sakıncaları ve alternatifi

Toksinleri arındırmak için hangi yöntem daha iyi?

Suyu filtrelemek mi, yoksa suyu yapılandırmak mı?


Klasik filtreleme ve ters ozmoz sistemiyle ilgili sorunlar ve alternatifi

Klasik bir su filtreleme sistemi sudaki toksinleri azaltır veya arındırır. Pek çok filtre az bir miktar toksini temizlerken, genelde kloru yüksek oranda arındırır. Klordan arınmış suyun tadı değiştiği için bu çok önemlidir ve bu suyu içen kişinin suyun temizlendiği ile ilgili ilüzyona güven duymasını sağlar. Fiziksel olarak suyunuzdan toksinleri arındırmak sizi içme, yemek ve banyo suyunuz hakkında daha iyi hissettirebilir ama daha önemli bir şeyi, enerjisini kaybeder! Hepimiz enerjiden oluşuyoruz. Hayat enerji demek! Yapılandırılmış suyu bilimi sayfasında filtrelenmiş suyun GDV ile ölçümlenmiş enerjisinin resmini gördünüz mü? Neredeyse hiç enerjisi yok.

Türkçe altyazılı videolar ters ozmoz sisteminin sakıncalarını anlatıyor. Videolardan kısa bir özeti aşağıda bulabilirsiniz.

Patrick Durkin ters ozmoz suyu içtiği 7 yıl boyunca devamlı hastaydı. Kendi tecrübesini anlattığı videoları izleyerek siz de aynı şeyleri yaşamadan alternatif yöntemleri öğrenebilirsiniz. 

Suyunuzu güvenli yapmaya gelince dikkat edilmesi gereken 3 önemli şey var:

Saflık yani sudaki toksinler,
Suyun mineral içeriği,
Suyun enerjisi. 

Malesef ters ozmoz bu 3 kategoride de iyi değil. Sudaki toksinleri arındırmada etkili. Fakat bunu suyun içindeki her şeyi alarak yapıyor. Böylece ters ozmoz ile dişlerinizi ve kemiklerinizi destekleyecek mineral içeriği azalmış veya tamamen yokolmuş oluyor. Bunun ötesindeki işlemde ters ozmoz yüksek bir enerji ve yüksek bir basınçla suyu ince bir zardan geçiriyor ve suyun yüzde 90’ını atık su olarak kanalizasyona akıtıyor. Bu şekilde gelen suyun sadece yüzde 10’unu alıp içiyorsunuz. Bu da suyu bölüyor ve enerjisini yokediyor. İşte ters ozmoz 3 önemli kategorinin herbirinde zayıf kalıyor. Ters ozmoz suyu bedende steril bir ortam yaratıyor. Sudaki mevcut mikroproseslerin vücudunuzda oluşmasına izin vermiyor. 

Konu saflığa ve toksinlere gelince, bir milyar doların üstündeki endüstrinin bilmenizi istemediği bir sır var. Her şey enerjiden ve frekanstan oluşuyor. Ters ozmoz gibi bir sistem kullanarak sudaki toksinleri arındırsanız bile bu toksinleri sudaki enerjik imzası kalır. Bunu nasıl biliyoruz? Çok kolay. Homeopatiye bakalım. Homeopatik ilaçlar az miktarda fiziksel maddeleri alıp suya koyarak sonra da seyreltip çalkalayarak elde ediliyor. Bir madde 2600 kere çalkalandığında ve 26 kez seyreltildiğinde fiziksel olarak yok olduğu söyleniyor. Kimya orjinal materyalden hiç bir iz miktar bulamıyor. Ancak halen maddenin enerjisi suda kalıyor. İşte ters ozmozun sudaki fiziksel zehirleri etkin olarak uzaklaştırdığı ve suyu güvenli hale getirdiği mitse, gerçek ters ozmozun her zaman sudaki zehirlerin enerjik imzalarını suda bıraktığı şeklindedir.

Son 100 yılda gerçekleşen bilimsel keşifler suyu daha iyi anlayacak yeni yolları gösterdi. Ortaya çıkan endüstri farklı terimler kullansa da aslında aynı şeyi kastediyor. Suyu yapılandırmak, suyu enerjilendirmek, altıgen su... Tüm bunlar suyu moleküler düzeyde değiştirmeye çalışan teknolojiler. Bu neden önemli? Çünkü bir şeyi moleküler olarak değiştirdiğimiz zaman özelliklerini de değiştiriyoruz. Örnek olarak grafit ve elmasa bakalım. Aynı kimyaya sahipler. Fakat grafit ve elmas kesinlikle aynı değil. Bu ilkeyi suya uygulayacak olursak ve eğer moleküler düzeyde yapısını yani hidrojen bağını değiştirecek olursak, suyun özelliğini de değiştirmiş oluruz. Ve aslında sudaki tüm toksinleri basitçe moleküler yapısını değiştirerek nötralize edebiliriz. İşte bu suyu güvenli hale getirmenin yeni yolu. Suyu saflaştırmaya yönelik yeni yaklaşım. Tek başına ya da geleneksel filtrelerle birleşik olarak kullanılabilir. Bu tamamen tercihlerinize bağlı. Geleneksel filtreleme yerine veya geleneksel filtrelemeye ek olarak suyu yapılandırarak veya enerjisini artırarak saflığı elde edebileceğinizi anlamak önemli.

Suyun en önemli yönlerinden biri de sudaki mineraller. Ters ozmoza ise sudaki mineralleri uzaklaştırıyor. Ters ozmoz yerine suya mineral katan teknolojileri kullanabilirsiniz. 

Özetleyecek olursak:

Ters ozmoz toksinleri arındırmada iyi iş çıkarıyor. Fakat bunu yaparken suda halen toksinlerin enerjik imzalarını bırakıyor. Ters ozmoz mineraller konusunda iyi değil çünkü vücudunuzun ihtiyacı olan sağlıklı mineralleri sudan uzaklaştırıyor. Ve enerji kategorisinde, suyun enerjisini zenginleştirmek yerine yokediyor. Belki sadece bir detoks yapıyorsanız veya gerçekten aç bir suyun vücudunuza girip bedeninizdeki toksinleri arındırmasını istiyorsanız içebilirsiniz. İşte ters ozmoz sadece buna yarayabilir. Şanslıyız ki, artık ters ozmozdan daha iyi su yapılandırıcı çözümler var. 

Musluk altı Jivara model su yapılandırıcı, seramik filtre ve mineral filtre

Musluk altı NAT model su yapılandırıcı, seramik filtre ve mineral filtre
Ters ozmoz sistemine iyi bir alternatif olarak uzun ömürlü bir seramik filtre, bir mineral filtresi ve tek sefer alınan su yapılandırıcı araç kullanabilirsiniz. Yukarıda resmi olan ürün hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Su yapılandırıcı araçlar için tıklayınız.

Su yapılandırıcıları satın almak için bu linki kullanabilirsiniz.